چگونه از زبان بدن برای افزایش فروش استفاده کنیم؟

استفاده از زبان بدن به معنای برقراری ارتباط بدون هیچ کلامی می باشد. در کسب و کار های بزرگ معمولا استفاده از زبان بدن برای افزایش فروش از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد.

با انجام تحقیقات برای بهبود و افزایش فروش، در مذاکرات کاری معمولا 55 % ارتباطات کاملا با استفاده از زبان بدن انجام می شود. در ادامه قصد داریم شما را با چگونگی استفاده از زبان بدن برای افزایش فروش، بیشتر آشنا کنیم.

زبان بدن فقط در مذاکرات تجاری کاربرد ندارد و در سیاست هم رکن اصلی مذاکرات است.

استفاده از فوت و فن های زبان بدن برای افزایش فروش

1. تاثیرگذاری در برخورد اول

یکی از مهمترین تکنیک های استفاده از زبان بدن برای افزایش فروش، نحوه برخورد در اولین دیدار است. برخورد اول در تمامی مذاکرات عاطفی، اجتماعی، کاری و …. از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. در برخورد اول سعی کنید به موقع در محل قرار حاضر شوید.

ارتباط جشمی در مذاکره فروش

پس از مشاهده فرد مقابل بایستید. سپس به او دست بدهید و مستقیما و دوستانه به چشم هایش نگاه کنید. توجه داشته باشید که، اگر در برخورد اول، طرز برخورد معقولی نداشته باشید. دیدگاه فرد مقابل در ملاقات های بعدی نیز، نسبت به شما همانگونه خواهد بود.

2. صاف و رودر رو بنشینید

یکی دیگر از عوامل موثر در استفاده از زبان بدن برای افزایش فروش، قوز نکردن است. سعی کنید کاملا صاف و رودر رو با فرد مقابل بایستید و یا بنشینید. از لم دادن روی صندلی جدا خودداری نمایید.
زیرا این مدل نشستن شما را بی خیال نشان می دهد. به طور مثال اگر کمی به جلو متمایل شوید و به اتفاقات اطرافتان آگاه باشید، می توانید تاثیر بیشتری روی طرف مقابلتان داشته باشید.

زبان بدن برای افزایش فروش

دست دادن در مذاکرات تجاری

3. قاطع و بی تردید دست بدهید

یکی دیگر از تکنیک های استفاده از زبان بدن در افزایش فروش، نحوه دست دادن است. وقتی با فردی ملاقات کاری دارید.
برای تاثیر گذاری بیشتر و ایجاد احساس اعتماد در فرد مقابل، کاملا قاطع و درست دست بدهید. به طور مثال اگر شل و بدون نگاه به طرف مقابلتان با او دست بدهید، احساس تردید نسبت به مذاکره را در او ایجاد می کنید. اگر به چشمان او نگاه کنید و کاملا دست او را در دست بگیرید و کمی مکث نمایید. این باور را در او ایجاد می کنید که، پذیرفتن مذاکره شدنی است.

4. با اعتماد به نفس قدم بردارید

قدم برداشتن از دیگر روش های استفاده از زبان بدن برای افزایش فروش، می باشد. شما زمانی که صاف و با سری بالا حرکت می کنید. اعتماد طرف مقابل را نسبت به مذاکره و خودتان بالا می برید.
اما راه رفتن های شل و بی حال، با شانه هایی افتاده اجازه اعتماد به شما و کارتان را به طرف مقابل نمی دهد.

5. حتی در حرکات سر و صورت هم به مشتری نشان دهید به او توجه می کنید

یکی دیگر از فوت و فن های استفاده از زبان بدن برای افزایش فروش، حرکات سر و بدن می باشد. به طور مثال وقتی مشتری در حال صحبت کردن می باشد، با تکان دادن سر حرف های او را تایید نمایید. و یا در حالی که با او صحبت می کنید، مستقیما به چشم هایش نگاه کنید، این کارها به مشتری نشان می دهد که، کاملا به او توجه می کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *