“اگر چرایی چیزی را بدانیم با چگونگی آن کنار خواهیم آمد”

نیچه

برای ما به عنوان تیم آغاز کننده مدیر تکتاز، شروع این کار مدت ها بود که در ذهنمان بود. بارها با یکدیگر راجع به شروع چنین چیزی صحبت کرده بودیم. ولی اقدامی انجام نمی دادیم.

در نهایت مواردی که چرایی قوی ای برای ما ایجاد کردند تا مدیر تکتاز را شروع کنیم و با چگونگی هایش کنار بیاییم، این ها بود:

در شرایط کنونی جامعه امان به تدریج اهمیت کارآفرینی پر رنگ تر می شود و گرایش به مدرک گرایی کم تر و کم تر می شود. این روز ها شاهد این داستان پر تکرار هستیم که افرادی که تخصصی دارند، فارغ از مدرک تحصیلی، مشغول به کار و در آمدزایی هستند. پس تعجب بر انگیز نیست که اکثر جوانان به فکر راه اندازی کسب و کاری برای خودشان هستند. در این میان یکی از بهترین مسیرهایی که در گذشته عرف بازار بود، کم رنگ تر شده است. منظورمان داستان شاگردی کردن و کار یاد گرفتن است.

این روزها کمتر جوانی دیده می شود که این مسیر را به درستی طی کند و اغلب با سرمایه ای، کاری را شروع می کنند و به دلیل کمبود تجربه در زمینه مورد نظر با شکست مواجه می شوند.

در این میان خود ما به عنوان افرادی که جوان هستیم و مسیرهای بسیار زیادی را طی کرده ایم و بارها شکست را تجربه کرده ایم، تصمیم گرفتیم تا تجربه های افراد مختلف در زمینه شغلی های مختلف را در اختیار خواهان آن ها بگذاریم.

هنوز هم معتقدیم که حضور در یک کسب و کار به عنوان شاگرد و یاد گرفتن پله به پله جزئیات یک کار از متخصص آن بسیار کاربردی تر است ولی با توجه به کمتر شدن فرصت های این چنینی، مدیر تکتاز محلی است برای ارتقای مهارت های شغلی و کارآفرینی.

اگر مروری بر سایت های خرید و فروش کالای دست دوم داشته باشید، با حجم زیادی از افرادی مواجه می شوید که مدت خیلی کوتاهی بعد از شروع کسب و کارشان، اقدام به تعطیلی نموده اند. اگر پای صحبت آن ها بنشینید با دلایلی نظیر، بازار خراب است، رقیب زیاد است، فلان کالای مورد نیازمان تحریم شده است و … مواجه خواهید شد. این در حالی است که این دلایل فقط افرادی را از گود بیرون می کند که از آن کسب و کار کم اطلاع بوده اند یا به مهارت های رهبری کسب و کار مجهز نشده بودند.

مدیر تکتاز تلاش می کند در کنار ارائه محتوای اصیل و مناسب با اقتصاد ایران در زمینه کسب و کار، اطلاعاتی راجع به کسب و کارهای مختلف هم در اختیار مخاطبانش قرار دهد.

در این میان از تمامی افرادی که در حوزه کاری خود متخصص می باشند، دعوت به همکاری می شود تا دانش خود را با دیگران در قالب همکاری با این مجموعه به اشتراک بگذارند.

مدیر تکتاز تلاش می کند فضای کمرنگ شده اوستا و شاگردی را که بسیار ارزشمند بوده در فضای آنلاین پیاده نماید.